Boşluk ve Aralık Ölçme Tabancası

Optonom tarafından geliştirilen temassız ve hızlı şekilde yüzeyler arası boşluk ve aralık mesafelerinin mikrometre hassasiyetinde doğrulukla ölçülmesini sağlayan OBT-202 model Optik Boşluk/Aralık Tabancası endüstriyel kalite kontrol alanında kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

Boşluk ve Aralık Ölçme Tabancası


SAĞLAM YAPI
OBT-202 Optik Boşluk/Aralık Tabancasının gelişmiş, sağlam yapısı ve darbe korumalı sensör katmanları zorlu üretim koşullarına dayanabilmesini sağlar.
OBT-202 ölçüm yapılan verileri dahili hafızasına kaydeder ve kesintisiz üretkenlik için WI-FI’ya otomatik bağlanır. Sonuçlar entegre kablosuz bağlantı, kullanılarak anında başka cihazlara aktarılabilir.
HASSASİYET VE TEKRARLANABİLİRLİĞİNİZİ EN YÜKSEK SEVİYEYE ÇIKARIN
OBT-202'nin sahip olduğu görüntü işleme yazılımı sayesinde geniş alanlı bir ölçüm kapasitesi vardır. Birçok farklı yüzeyde ölçüm yapabilmeleri için lazer parametreleri otomatik olarak ayarlanır. OBT-202 karbon fiber’den, çok parlak siyah boya ve krom’a kadar birçok yüzeyde ölçüm yapabilir. .
OBT-202 bilgisayarınız veya diğer mobil cihazlar ile WI-FI bağlantısı kurar ve sonuçları otomatik olarak ölçüm raporları halinde gönderebilir. OBT-202 hem temaslı hem temassız şekilde kullanılabilmektedir.

Boşluk ve Aralık Ölçme Tabancası

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK VE KESİNLİKTE ÖLÇÜM KABİLİYETİ
OBT-202 opsiyonel olarak bataryalı veya şebeke beslemeli olarak iki türlü kullanılabilmektedir. Güçlü bataryası sayesinde başka bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan 5 ila 6 saat aralığında çalışabilmektedir.
RAHAT KULLANIM İÇİN TAMAMEN TAŞINABİLİR
OBT-202 yüksek hızlı işlemcisi ile artık ölçümler eskisinden çok daha çabuk, elle kumpas ile yapılan ölçüm tekniğine göre 20 kata varan hız artışı ile ölçüm zamanını kısaltır ve verimliliği artırır.


Boşluk ve Aralık Ölçme Tabancası


TEMASSIZ ÖLÇÜM
• Hem hassasiyet hem de tekrarlanabilirliğin önemli olduğu yerlerde
• Plastik, kauçuk gibi yumuşak ve esnek yüzeylerin ölçümünde
• Olası yüzey hasarının istenmediği durumlarda
• Ulaşması zor ve içbükey alanlarda


Boşluk ve Aralık Ölçme Tabancası


KULLANIM ALANLARI
Havacılıkta yüksek hassasiyetli parça montaj aralıklarının ölçümünde, Otomotiv ve Beyaz Sektörü Montaj kalite kontrol birimlerinde kullanılmaktadır.


Boşluk ve Aralık Ölçme Tabancası


Tüm bilinen otomobil boyalarını, karbon fiber, çelik ve alüminyum dahil olmak üzere parlatılmamış, galvanize metaller, plastik ve yumuşak kaplamaları, cam ve ayna yüzeyler de ölçülebilir.

Boşluk ve Aralık Ölçme Tabancası


Teknik Dökümana Ulaşmak İçin TıklayınızOBT-202 Boşluk ve Aralık Ölçme Tabancası Teknik Özellikleri
ModelOBT-202
TipMobil
KontrolDahili Mini İşlemci
ArayüzUSB
YazılımOptonom VIS-301 Görüntü Analiz Yazılımı
Sıcaklık Aralığı-10°C 60°C
Ölçüm TipiOptik Temassız
İsteğe Bağlı AraçlarKalibrasyon Aparatları
Bakım ve Servis Hizmeti1 Yıl